Eagle2KiCad Library Converter Script Update

Dzisiaj napotkałem na problem, który często się pojawia w trakcie używania otwartego oprogramowania. Potrzebowałem użyć symboli elementów elektronicznych dostarczanych przez firmę Farnell (Element14) w formacie dla Eagle’a w KiCad’ie.
Konwersja jest teoretycznie możliwa, dostępnych jest kilka wersji skryptów do tworzenia plików bibliotek KiCad’a na podstawie istniejących modułów Eagle’a. Udało mi się znaleźć najnowszy (wg słów autora i symbolu wersji) na stronie http://www.modulbot.com/download.html.
Próba użycia go zakończyła się niepowodzeniem, gdyż biblioteka powstała w wyniku konwersji miała elementy w rozmiarze 32 razy większym, niż oczekiwane.
Przyczyną tego stanu rzeczy są wersje obu programów. Po dokonaniu koniecznej poprawki udało mi się prawidłowo przekonwertować potrzebne mi biblioteki we właściwej skali.
Ponieważ nie znalazłem wersji oznaczonej literą 'e’, z takim suffixem publikuję swój skrypt. Dostępny jest tutaj:eagle-lbr2kicad-0.9e.ulp

 1. Staszku,

  Nie do końca w temacie wpisu, ale czy maksyma Twego bloga nie zyskałaby na „al” przy „technic”?

  pozdrawiam,
  Tomek
  PS. Bardzo fajny efekt z chmurą tagów.

 2. Tomku,

  Dziękuję za sugestię. To jest temat dyskusyjny bardzo, gdyż chodziło nie tyle o stwierdzenie iż życie to problem „techniczny” a raczej „techniki” – co nie zmienia faktu, że mogłem (ja i parę osób z którymi to konsultowałem) przeoczyć jakiś drobny gramatyczny niuans.

 3. Ηеy theге! Someοne in my Facebоok group shared this ѕitе with uѕ so I
  came to takе а lοok. I’m definitely loving the information. I’m booκmaгking anԁ will be tweetіng thіs to mу followerѕ!

  Excеllеnt blog аnԁ grеаt design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.