MS Virtual Server 2005 – problemy z Administracją pod IE8

Strona administracyjna serwera wirtualizacji pod IE 8 zachowuje się bardzo dziwnie. Większość feature’ów działa, jednak miejscami nie można kliknąć na rozwijanych listach wyboru, którą to akcję przeglądarka kwituje błędami na stronie w działaniu VSWebApp.exe.

Rozwiązaniem tego problemu jest zadziwiający fakt przejścia w tryb kompatybilności z IE7. Microsoft chwali się, że nowa przeglądarka potrafi to zrobić sama w przypadku wykrycia problemów z wyświetlaniem. W odniesieniu do niektórych stron jest to faktycznie prawda, jednak niestety w tej sytuacji wygląda to niefajnie. Ciekawym jest to, iż nowy browser jest wybitnie uczulony na aplikacje wypuszczone przez sam M$.

Od kuchni, czyli od strony samego serwera hostującego MS Virtual Server 2k5 objawy są jeszcze ostrzejsze – IIS odpowiada błędem wewnętrznym 500; w logu pojawiają się od czasu do czasu błędy odnoszące się do serwera DCOM o clsid nie znajdującym się w przystawce Component administration.

Podsumowując, chcąc swobodnie pracować pod IE8 ze stroną administracyjną VS należy włączyć tryb wstecznej kompatybilności. Rozwiązanie to jest sugerowane na stronie Microsoft Connect

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.