Standardowe Biometric API w Windows 7

Nie jest jeszcze bardzo rozgłaśniane nadejście Windows 7, ale już znalazłem dobry powód do niecierpliwego oczekiwania na jego nadejście.
W trakcie poszukiwań związanych z próbami wykorzystania standardowych mechanizmów dostępu do Kart Inteligentnych w Windows ku mojemu radosnemu zaskoczeniu odnalazłem w MSDN’ie kategorię Biometric API. Po lekturze wstępu do tego interface’u okazało się, że jest on dostępny dopiero w Windows 7. Ostudziło to trochę mój pierwszy wybuch radości, jednakże fakt że Microsoft zdecydował się na wprowadzenie nowego API świadczy zarówno o aprobacie tej metody autentykacji która przez wielu uważana jest za jedynie niepotrzebne i szkodliwe złudzenie bezpieczeństwa. I w pewnym sensie można się zgodzić co do tego, że do tej pory oprogramowanie obsługujące przede wszystkim czytniki odcisków palca, które zaczęły być masowo montowane w Notebookach, było i jest bardzo ubogie i obarczone błędami – zarówno w obszarze integracji z Systemem Operacyjnym, jak i w dziedzinie samej obsługi danych nadesłanych z czytnika. Prostym przykładem jest produkt wypuszczony przez Lenovo, który po uruchomieniu autoryzacji poprzez Finger Print przestaje w jakikolwiek sposób odpowiadać na włożenie do czytnika karty inteligentnej.

Mam szczerą nadzieję, że ta biblioteka umożliwi szersze i łatwiejsze wykorzystanie czytników biometrycznych w codziennym życiu.

One thought on “Standardowe Biometric API w Windows 7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.